Od wielu już lat w Gimnazjum nr 18 w Szczecinie młodzież przedstawia JASEŁKA.
W tym roku szkolnym 2016/2017 również przygotowała pt. „Dobro zwycięża”. Scenariusz, reżyseria i stroje przygotowywała s. Bożena Salij. Współpracowała nauczycielami i pracownikami obsługi. Na szczególne <dziękuję> zasługuje  Pani Agata Flejter-Wojciechowicz, która przygotowała dekorację (nieba i piekła) oraz z Pani Joanna Osuch, pomagała w przygotowaniu układu tanecznego i gimnastyki artystycznej.
 Tegoroczne jasełka pokazały walkę dobra ze złem jaka toczy się we współczesnym sekularyzowanym, materializowanym świecie. Nie zabrakło historii narodzin Jezusa w Betlejem, pokłonu pasterzy i trzech króli. Na uwagę zasługuje pokaz talentów gimnazjalistów, za które dziękowali Jezusowi, a także wolontariuszy, którzy złożyli swoje otwarte serca u stóp żłóbka, aby nikt na Jego urodziny nie był głodny i smutny.
Jasełka były wystawiane 19 grudnia dla Rady Osiedla, rodziców, rodzeństwa i dziadków aktorów. Dla całej społeczności szkolnej, w dwóch grupach, 22 grudnia – dzień wigilii klasowych. Odbiór był znakomity… na zakończenie każdy aktor otrzymał DZIECIĄTKO JEZUS, własnoręcznie zrobione przez Panią Monikę Rudkowską.
Z treścią tych jasełek jedziemy na Wojewódzki Przegląd Misteriów Bożonarodzeniowych do Kamienia Pomorskiego.