W dniach 18-19.05.2017 r. gościliśmy w naszej szkole młodzież niemiecką z naszej szkoły partnerskiej w Eberswalde.  Nasze dwudniowe  spotkanie pt. ”Poznajemy Szczecin” było  finansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.  Podczas 2 wspólnie spędzonych dni mieliśmy okazję do wzajemnego zrozumienia się, otwarcia na innych, poznania naszego miasta, a także do zawarcia nowych znajomości, znoszenia barier kulturowych i językowych oraz przezwyciężania stereotypów. Wszyscy uczestnicy wymiany – 16 uczniów niemieckich oraz 20 uczniów z Polski brali udział w grze terenowej na Wałach Chrobrego, zajęciach sportowo – rekreacyjnych (kręgle), grach animacyjno –komunikacyjnych, zwiedzaniu Szczecina oraz dyskotece. Spotkanie sprawiło nam dużo radości oraz pozostawiło w pamięci mnóstwo niezapomnianych chwil. Mamy nadzieję, że już wkrótce znowu się spotkamy!