W piątek 19 maja 2017 roku odbył się tak zwany Clean –Up Day, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Dzień Sprzątania Świata”, który został zorganizowany przez zakłady Animex Foods. Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do pomocy przy sprzątaniu niewielkiego kompleksu leśnego w Wielgowie i zgodnie przyjęliśmy to z zadowoleniem, spodziewając się naprawdę pozytywnych wrażeń, tak jak rok temu – nie myliliśmy się.
Impreza rozpoczynała się o 9:30, więc już o 8:45 spotkaliśmy się pod szkolnym wejściem, aby autokarem udać się we wskazane miejsce. Oprócz osób z klasy 2 „d” zdecydowało się pojechać także sześciu innych uczniów, z którymi dobrze się dogadywaliśmy, dzięki czemu podróż minęła w przyjemnej atmosferze.
 Na miejscu zostaliśmy przyjaźnie powitani, mieliśmy możliwość bezpiecznego zostawienia swoich bagaży, a kiedy organizatorzy podarowali nam odpowiednie koszulki oraz przyrządy, byliśmy gotowi , aby zacząć sprzątanie.
Celem działań, których się podejmowaliśmy, było uświadomienie nam jak ważne jest otaczające nas środowisko, a także dbanie o nie. Podzieliliśmy się na małe grupy, które przemierzając kawałek lasu, oczyszczały go ze śmieci, pozostawionych tam wcześniej przez innych ludzi. Mieliśmy przy tym sporo zabawy, ale dostrzegaliśmy także powagę sytuacji.
 Przez około godzinę kontynuowaliśmy wszczęte działania, jednak czas szybko płynął, a kiedy już uporaliśmy się z całym terenem, jaki był dla nas przeznaczony, udaliśmy się w początkowe miejsce zbiórki, gdzie poczęstowano nas smacznymi kiełbaskami prosto z grilla, najróżniejszymi słodyczami oraz napojami.
Wolny czas spędziliśmy jedząc, dobrze się bawiąc, a na końcu przystępując do konkursu z wiedzy na temat ochrony środowiska. Zostało wyróżnionych sześciu zwycięzców, których odpowiedzi na pytania okazały się najtrafniejsze, jednak nie byli jedynymi osobami, które dostały drobne upominki, ponieważ prezent w podziękowaniu za udział przeznaczony był dla każdego uczestnika.
Pod koniec naszego pobytu zrobiliśmy wspólnie kilka zdjęć i wszyscy w dobrych humorach powróciliśmy do autokaru. Droga powrotna minęła szybko oraz bezproblemowo, a kiedy dojechaliśmy pod budynek naszej szkoły, pożegnaliśmy się i udaliśmy z powrotem do własnych domów, zdecydowanie zachowując jedynie dobre wspomnienia.