26 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole VII Noc Naukowców z zakresu przedmiotów matematyczno –przyrodniczych. Uczniowie brali udział w warsztatach: matematyczno – fizycznych oraz biologiczno –chemicznych. Zajęcia poprowadzili nauczyciele Gimnazjum nr  18 – pani Jolanta Stasiak, pani Agata Flejter –Wojciechowicz, pani Małgorzata Chmielewska, pani Alina Radziejewska oraz zaproszeni goście z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego: pan dr Hubert Fuks oraz pani mgr Katarzyna Królaczyk.
Młodzież z entuzjazmem brała udział w eksperymentach, pokazach i grach. Następnie nadeszła pora na wyczekiwaną grę terenową. 60-osobowa grupa uczniów została podzielona na 6 zespołów i ruszyła wraz z opiekunami  w teren w poszukiwaniu ukrytych po drodze zadań. Po wyczerpujących i emocjonujących podchodach uczniowie zasłużyli wreszcie  na wypoczynek. Nadeszła pora snu. Po wykonaniu podstawowych czynności higienicznych młodzież ułożyła się na materacach w śpiworach, na podłodze szkolnej sali gimnastycznej. Przeżyte emocje jeszcze długo nie pozwalały niektórym zasnąć…
Po przebudzeniu, około szóstej rano przyszedł czas na krótkie podsumowanie  wydarzeń minionej nocy . Wszyscy uczestnicy „Nocy Naukowców” otrzymali słodki poczęstunek. Nie całkiem wyspani, ale zadowoleni i pełni wrażeń udali się do domów.