19 października 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi, przy współpracy z firmą Animex, uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Monitoringu Wód w Szczecinie Dąbiu.

Celem tych działań było przedstawienie i uświadomienie młodzieży, jak ważna jest jakość i czystość wody w otaczającym nas środowisku.
Przedmiotem obserwacji i badań był stan czystości rzeki Płoni. Przy użyciu profesjonalnych zestawów testowych uczniowie wykonali badania fizyko-chemiczne wody- ocenili barwę i mętność próbki, oznaczyli: temperaturę, pH wody i nasycenie tlenem.
W celu oceny stanu czystości wód wyniki badań zostały zapisane oraz porównane z wynikami z lat ubiegłych,
Podczas spotkania młodzież sprawdziła również swoją wiedzę w konkursie ekologicznym.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów certyfikaty i upominki.

Arleta Strychalska – Sielicka