Szkoła Podstawowa nr 21 z oddziałami Integracyjnymi przy ul. Witkiewicza 40 (wygasające Gimnazjum nr 18) bardzo dba o integralny rozwój młodego człowieka. Przejawia się to w różnorodnych kołach zainteresowań, które są organizowane na terenie  szkoły. Także uroczystości kształtujące młodych ludzi, począwszy od patriotycznych a skończywszy na Bożonarodzeniowych.
Rok rocznie przygotowujemy JASEŁKA, które oprócz historycznej treści o narodzinach Jezusa posiadają mocne przesłanie dla współczesnego człowieka. W tym roku temat jasełek brzmiał: „Liczy się tylko MIŁOŚĆ”. Jezus NAJCZYSTSZA MIŁOŚĆ uczy nas prawdziwej miłości; szacunku do siebie i drugiego człowieka, uczciwości, przyjaźni, radości, wydobycia wartości, które drzemią
w każdym z nas, po prostu nadaje sens życia…  
Jasełka zostały wystawione w dwóch grupach dla całej społeczności szkolnej. Odbiór był nadzwyczaj pozytywny.  
Z tym przedstawieniem wzięliśmy udział w Wojewódzkim Przeglądzie Misteriów Bożonarodzeniowych w Kamieniu Pomorskim. Z radością informujemy, iż na poziomie szkół gimnazjalnych osiągnęliśmy najwyższe miejsce. Otrzymaliśmy puchar Laureata i nagrodę - sprzęt KARAOKE POWER AUDIO. Także Jakub Kwasigroch otrzymał nagrodę w kategorii NAJLEPSZY AKTOR.
Panu Krzysztofowi Kamińskiemu nisko się kłaniam za oprawę muzyczną oraz taniec ludowy i uczniom  (53 osoby) z serca dziękuję za zaangażowanie. Dyrekcji za zaufanie i otwartość. Szczególne podziękowanie kieruję na ręce rodziny Pani sekretarki Izabeli Muchy (świętej pamięci, zmarła nagle, obiecuję modlitwę) za pomoc w załatwieniu autokaru na konkurs, wsparcie, wielkie serce i ogromną życzliwość DZIĘKUJĘ.

S. Bożena Salij
salezjanka

 

 

 

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect