W piątek, 9 lutego, uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego. Zostali oni oprowadzeni po podziemiach budynku, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć schrony, agregat prądotwórczy, a także sprzęt niezbędny podczas kataklizmów. Obiektem budzącym największe zaciekawienie wśród młodzieży było jednak tajemnicze przejście, którego genezy budowy, ani powodu znajdującej się tam wody, nie odkryto do dzisiaj. Następnie, nastolatków zaproszono do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie mogli dowiedzieć się podstawowych informacji o roli dyspozytorów numeru alarmowego i przyjrzeć się ich codziennej pracy z bliska. Zwiedzający mieli szansę wcielić się w rolę operatora i odebrać zgłoszenia symulowane przez któregoś z ich kolegów lub koleżanek. Po tej części wycieczki, nadszedł czas na warsztaty z pierwszej pomocy. Gimnazjaliści zostali zapoznani z podstawowym postępowaniem mającym na celu uratowanie życia poszkodowanej osoby, a nawet mogli indywidualnie spróbować własnych sił na fantomie. Na pożegnanie, uczniów zaproszono na poczęstunek i wspólną degustację tortu przygotowanego z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112, który oficjalnie obchodzony jest dnia 11 lutego. Każdy uczestnik tego spotkania dostał pamiątkę w formie torby z symbolem numeru 112 i drobnymi gadżetami, takimi jak długopis lub opaska odblaskowa. Podróż ta zapewne wzbogaciła ich w niezbędną wiedzę i niesamowite wspomnienia!

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.