We wtorek 16 października 2018 roku wybraliśmy się w ramach lekcji do Netto Areny w Szczecinie na zajęcia udzielania pierwszej pomocy.

Znajdowaliśmy się w trzech różnych salach. Na początku, w pierwszej sali, braliśmy udział w quizie, a następnie mieliśmy zadanie, by rzucać linę do osoby znajdującej się przed nami w odległości około 10 metrów w kole ratunkowym. W drugiej sali ćwiczyliśmy pomoc osobie nieoddychającej za pomocą AED. Następnie ćwiczyliśmy w praktyce układnie w bezpieczny sposób osoby oddychającej, nieprzytomnej. Pamiętaliśmy, że pozycja bezpieczna jest w tym przypadku punktem wyjścia. Pod koniec działań w tej sali pomagaliśmy osobie, która się zadławiła. W trzeciej sali, która była jednocześnie salą główną całej imprezy, ćwiczyliśmy schemat udzielania pierwszej pomocy przez dłuższy czas osobie nieprzytomnej, nieoddychającej .
Były to dla nas niesamowite przeżycia. Organizacja i współpraca wszystkich zrobiła na nas ogromne wrażenie. Ucząc się, mieliśmy dodatkowo mnóstwo zabawy. Chętnie częściej uczestniczyłabym w tego typu przedsięwzięciach.


(na podstawie pracy Wiktorii Zarychty z klasy III d)

01 02
03 04
05


 

Scan14.jpg

Panel logowania

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.
Powered By Joomla Perfect