Dnia 2 grudnia 2015 odbył się wyjazd 17 uczniów naszej szkoły do Eberswalde. Miał on na celu odwiedziny u naszych niemieckich  koleżanek i kolegów z "Freie Oberschule Finow", która jest naszą szkołą partnerską.
Zanim rozpoczęliśmy zwiedzanie dobraliśmy się w pary (polsko-niemieckie) dzięki czemu lepiej się poznaliśmy.
Teren należący do szkoły był duży, a szkoła była niestandardowa, ponieważ składało się na nią kilka budynków (m.in. aula, sale lekcyjne i stołówka). Uczniowie korzystali z sali gimnastycznej należącej do innej szkoły oddalonej 10 min drogi od miejsca, które zwiedzaliśmy.
Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych, na których odbijaliśmy swoje pofarbowane dłonie na kartkach. Na zajęciach z wf-u braliśmy udział w różnych ciekawych wyścigach. Po wyczerpujących zajęciach zjedliśmy wspólny obiad.
Na zakończenie braliśmy udział w zajęciach muzycznych, na których śpiewaliśmy świąteczne piosenki po niemiecku i angielsku.
To był bardzo udany dzień i myślę, że wyjazd zaowocuje wieloma przyjaźniami, dzięki którym nasza znajomość niemieckiego będzie jeszcze lepsza.

Krzysztof Bartosik 3b