W ostatnim tygodniu uczniowie klasy II d  Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie wraz z p. M Łysakowską oraz p. Moniką Jacyną udali się do Urzędu  Miasta w Szczecinie.
   Gospodarzami tej niecodziennej lekcji samorządności byli radni Szczecina: p.Małgorzata Jacyna Witt, p.Wojciech  Dorżynkiewicz oraz  p.Michał Wilkocki.
   Spotkanie odbyło się na sali sesyjnej Rady Miasta, gdzie uczniowie siedzieli na miejscach radnych i zadawali przez mikrofony pytania dotyczące samorządu i zarządzania miastem. Państwo radni opowiedzieli, czym zajmuje się rada miasta, jakie ma obowiązki, jak często odbywają się komisje i sesje. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób nasi gospodarze zainteresowali się polityką i jak wyglądała ich dotychczasowa kariera samorządowca.
   Na zakończenie na konkretnym przykładzie przeprowadziliśmy dyskusję, a następnie głosowanie nad uchwałą w sprawie zamiany terenu zajmowanego przez przedsiębiorców na plac zabaw dla dzieci. Uczniowie w większości zagłosowali za przedsiębiorcami.

Spotkanie ze szczecińskimi radnymi polecamy innym szkołom.
                                    Monika Jacyna