Pod koniec września wybrani uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej wymianie młodzieży ze szkołą partnerską z Niemiec. Po krótkiej podróży do Eberswalde, zostaliśmy serdecznie powitani przez uczniów i nauczycieli  szkoły Gesamtschule Finow i zaczęła się nasza przygoda z odkrywaniem niemieckich obyczajów, języka i kultury oraz poznawaniem siebie nawzajem.

Najpierw bawiliśmy się świetnie podczas gry terenowej, w czasie której poznawaliśmy zabytki miasta oraz inne ciekawe miejsca. Potem pracowaliśmy wspólnie nad prezentacją a wieczorem integrowaliśmy się przy grillu i oraz na dyskotece. Następnego dnia zwiedzaliśmy zoo, a po południu przyszedł czas na podsumowanie naszych wspólnie spędzonych chwil w Eberswalde. Wszystkim było smutno, gdy nadeszła chwila pożegnania. Już nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych spotkań - tym razem w Szczecinie!