W środę 18 stycznia na lekcji EDB odwiedzili nas dwaj Panowie - przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej.
Tematem tego spotkania były szeroko rozumiane "bezpieczne ferie".Goście omówili nam szczegółowo wszystko to, co może wiązać się z ryzykiem podczas wypoczynku zimowego.
Pokazali, w jaki sposób unikać niebezpiecznych sytuacji. W kolejnej części wykładu, mieliśmy okazję zadawać pytania pregelentom.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli czynny udział w tej dyskusji, otrzymali nagrodę - pluszowego misia z symbolem Żandarmerii Wojskowej oraz kamizelkę odblaskową.
Klasa chętnie zadawała pytania, na które usyzkliwała bardzo ciekawe i szczegółowe odpowiedzi. Na koniec goście podsumowali najważniejsze wnioski i jeszcze raz przestrzegli nas przed niebezpiecznymi sytuacjami.
Dodajmy, że każdy uczestnik opisywanej prelekcji otrzymał pamiątkowe bryloczki. Z pewnością była to lekcja warta uwagi, którą kiedyś powtórzymy.

(na podstawie pracy Klaudii Krawczyńskiej)