W dniu 24 marca 2017 r. uczennice z Gimnazjum Nr 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie. W składzie Weronika Krzeska klasa 3C, Kornelia Krajewska, Sandra Szturo z klasy 1D, uczestniczyły w eliminacjach do miejskiego  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Krajewska, czwarte Weronika Krzeska i piąte Sandra Szturo. Uczennice wykazały się  dużą znajomością zasad postępowania na wypadek pożaru jak również praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzą na temat technik pożarniczych i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Kornelia Krajewska będzie reprezentować nasza szkołę i miasto Szczecin w kolejnym etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Połczynie Zdroju w dniu 22 kwietnia 2017 r.