Dnia 20 września 2017 roku wybraliśmy się na bieg orientacyjny do Lasku Arkońskiego. Nasze wyjście odbyło się w czasie naszych lekcji, więc nie wracaliśmy już do szkoły. Wyprawa miała na celu odnalezienie konkretnych punktów ukrytych w lesie za pomocą mapy i busoli.
    Na początku, po spotkaniu z przedstaiwcielami Żandarmerii Wojskowej, zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda z grup dostała sprzęt, który miała ułatwić dotarcie do celu. Gdy już zapoznaliśmy się z planem, ruszyliśmy w drogę. Pomimo naszych przypuszczeń, zadanie okazało się naprawdę trudne. Poszliśmy za daleko, raz za blisko, lub skręcliśmy w niedpowiednią stronę. Był to test praktyczny naszej nauki o orientacji w terenie z pierwszej klasie.
    Po kilku godzinach chodzenia po lesie w końcu dotarliśmy do punktu wyjścia. Okazało się niestety, że mieliśmy robić zdjęcia punktom, które mijaliśmy, a niektóre grupy, wliczając w tym naszą, zapomniały o tym zadaniu.
    Zabawa była naprawdę przednia, ponieważ prawie wszyscy wymieszaliśmy się w swoich grupach i wróciliśmy w zupełni innych składach.
    To było bardzo udane i pouczające wyjście, gdyż mieliśmy okazję zapoznać się z praktyczną wiedzą o mapie, terenie i busoli.

(na podsatwie pracy Aleksandry Soboń z klasy II d)