Od 14 października 2017 roku nasza klasa uczęszcza na zajęcia basenowe, których celem jest przygotowanie nas do kursu na młodszego ratownika.
     Do tej pory poznaliśmy podstawowe style ratowniczne oraz różne sposoby holowania poszkodowanych do brzegu. Lekcje te prowadzą dwaj ratownicy, którzy w bardzo ciekawy i zajmujący sposób omawiają, a następnie prezentują w praktyce wiele zagadnień dotyczących ratowania ludzi. Na ostatnich zajęciach dowiedzieliśmy się, czym jest węgorz oraz poznaliśmy sposoby wykorzystywania go.
     Na każdych zajęciach jest również moment zabawy – gramy wspólnie w różnego rodzaju gry wodne, które jednocześnie pomagają nam doskonalić umiejętność pływania. Zajęcia te są dla nas bardzo ważne i zawsze przebiegają w radosnej atmosferze. Czekam z niecierpliwością na następną "wodną lekcję".

(na podstawie pracy Ady Kubiś z klasy II d)

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.