Dnia 19 października 2016 roku na naszej lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odbyły się zajęcia z musztry.
Lekcję tę poprowadziło dwóch panów - kaprali reprezentujących Żandarmerię Wojskową.
Podczas zajęć uczyliśmy się jako równo ustawić się w dwuszeregu oraz jak reagować na komendy: "baczność", "spocznij", "w lewo zwrot", "w prawo zwrot".
Niestety przez cały czas padał deszcz, a zajęcia odbywały się na szkolnym boisku. Przemokliśmy więc do suchej nitki.
Nie przejmowaliśmy się tym jednak, bo wiedzieliśmy, że takie doświadczenie jedynie nas wzmocni. Jesteśmy przecież uczniami klasy o profilu obronno-ratowniczym.
Bardzo podobało mi się to spotkanie i mam nadzieję, że następnym razem będzie ładna pogoda, a my będziemy radzili sobie coraz lepiej.

(na podstawie pracy Martyny Pyzio klasa 1d)