Dnia 26 października 2016 roku na lekcji edukacja dla bezpieczeństwa odbyło się wyjście naszej klasy do Komendy Wojewódzkiej Policji, która znajduje się przy ul. Małopolskiej w Szczecinie.
Pan podkom. dr Marek Łuczak, który zajął się naszą grupą, opowiadał nam o tym, jak na przestrzeni lat zmieniał się Szczecin.
Okazało się, że był on kiedyś bardzo małym miastem, a jego koleje losu są niezwykle interesujące. Siedzieliśmy w pięknej sali, która została odnowiona. Zafascynował mnie fakt, że pan Marek Łuczak jest autorem ponad 40 książek o tematyce związanej z historią naszego miasta. Po udanym i pełnym wrażeń spotkaniu udaliśmy się autobusem do szkoły.
Było to kolejne- bardzo ciekawe spotkanie. Nie mogę już doczekać się następnego.

(na podstawie pracy: Martyny Pyzio uczennicy klasy 1d)