Muzykujemy

Rolka po ręczniku kuchennym, lateksowa rękawiczka, recepturka i słomka to przepis na… KOBZĘ! Dziś po raz kolejny szkolniaczki i szkolniacy przekonały/li się o tym, że z pozoru z nieprzydatnych rzeczy mogą stworzyć coś pożytecznego. Witamy w twórczym świecie muzyki i najróżniejszych dźwięków!
Dziś także stworzyliśmy mini filharmonię, w której każdy mógł poczuć się jak maestro. Graliśmy na harmonijce, flecie, flażolecie, ukulele, akordeonie i wielu innych. Wiemy, że fortepian, choć znacznie różni się od gitary, tak jak ona jest instrumentem strunowym. Owacje na stojąco – przed Państwem Grupa Szkolniaków!

Kolorowe sudoku - kodowanie w nowej odsłonie

Dzielny rycerz Bartek, który na co dzień jest zwykłą pacynką, wpadł w tarapaty – by uchronić królestwo i ożenić się z równie dzielną księżniczką musiał rozwiązać nie lada zadanie od smoka. W przeciwnym wypadku smok pożarłby i księżniczkę i samego Bartka. Na szczęście z odsieczą przybyli waleczni szkolniacy i pomysłowe szkolniaczki – dzieci bez najmniejszych problemów utworzyły kolorową flagę na zasadach wzorowanych na sudoku. Ufff… wszyscy uszli z życiem!

20190213 092206 20190213 095207

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

Pani Anna Bucior z Katedry Chemii US zaprezentowała i zaprosiła do wspólnego eksperymentowania uczniów klasy IA.

Wspólnie odkrywaliśmy magiczny świat chemii.

Serdeczne podziękowania dla Pani Anny od uczniów i wychowawczyni.

eksp1 eksp2

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W GALERII

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 21 w Szczecinie. All Right Reserved.